OPIS SZKOLENIA

CEL:

Szkolenie daje nowe spojrzenie na przyczyny występowania oraz leczenie często spotykanych dolegliwości bólowych narządu ruchu.

Manipulacje wisceralne są kolejnym krokiem doskonalenia warsztatu pracy fizjoterapeuty, pozwalając podejśc do każdego przypadku w sposób holistyczny.NAUCZYSZ SIʘ:

Badać palpacyjnie okolicę jamy brzusznej i klatki piersiowej.
Analizować przypadki chorobowe pacjentów w odniesieniu do funkcji trzewi.
Wdrażać techniki wisceralne do codziennej pracy fizjoterapeuty.

PROWADZĄCY:

Mariusz Hernik

FIZJOTERAPEUTA, OSTEOPATA, SPECJALISTA PRZYGOTOWANIA MOTORYCZNEGO

Absolwent Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu. Absolwent studiów Medycyny Osteopatycznej na Osteopathie Schule Deutschland - Hamburg.

Od 2005 roku ukończył szereg szkoleń dotyczących fizjoterapii i treningu sportowego, w tym także szkolenia wykładowców amerykańskiej akademii The Athletes Performance.

Wiedzę i doświadczenie z zakresu rehabilitacji, przygotowania motorycznego i treningu funkcjonalnego zdobywał u specjalistów z Bayernu Monachium, Evertonu, Niemieckiej Federacji Piłki Nożnej.

W latach 2007 – 2009 fizjoterapeuta I-ligowego zespołu piłki nożnej „Warta Poznań”. W sezonie 2012/2013 pełniąc rolę Trenera Odnowy Biologicznej wraz z I-ligowym zespołem koszykówki kobiet King Wilki Morskie wywalczył awans do ekstraklasy.

W okresie przygotowawczym przed Halowymi Mistrzostwami Europy w Göteborgu fizjoterapeuta Kadry skoku o tyczce w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Spale.

Współpracuje z czołowymi sportowcami w kraju i za granicą.PROGRAM
SZKOLENIA:

Wprowadzenie do terapii wisceralnej
Palpacja wybranych narządów wewnętrznych
Ocena ruchomości organów
Techniki manipulacji trzewnych
Narządy wewnętrzne w odniesieniu do schorzeń narządu ruchu


ZAPISY:

Zapraszamy do zapisania się na szkolenie! Zapisz się!