OPIS SZKOLENIA

CEL

Prezentowane na szkoleniu zagadnienia stanowią alternatywę dla powszechnie stosowanej formy ćwiczeń stabilności i mobilności.

Koncepcja zakłada umieszczenie powyższej tematyki w ujęciu dynamicznego treningu sportowego. Zdobyta na szkoleniu wiedza pozwala trenerowi stworzyć trening S&M o intensywności zgodnej z aktualnie przyjętym planem treningowym.

Jako, że wspomniane wcześniej cechy stabilności i mobilności wykorzystywane są podczas ruchu, kształtujący je trening powinien być odzwierciedleniem warunków zakładających kinetykę ludzkiego ciała w przestrzeni

NAUCZYSZ SIĘ:

Tworzyć treningi mobilności i stabilności o dużej intensywności, tak by nie był to jedynie wstęp do ćwiczeń a właściwa forma treningowa.

Dostaniesz bazę skutecznych ćwiczeń funkcjonalnych, doświadczysz ich na sobie, przeżyjesz całościowy trening … dopiero wtedy poczujesz, że można mało atrakcyjną dla klienta tematykę zamienić w ambitny, wyczerpujący trening.

PROWADZĄCY:

Mariusz Hernik

FIZJOTERAPEUTA, OSTEOPATA, SPECJALISTA PRZYGOTOWANIA MOTORYCZNEGO

Absolwent Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu. Absolwent studiów Medycyny Osteopatycznej na Osteopathie Schule Deutschland - Hamburg.

Od 2005 roku ukończył szereg szkoleń dotyczących fizjoterapii i treningu sportowego, w tym także szkolenia wykładowców amerykańskiej akademii The Athletes Performance.

Wiedzę i doświadczenie z zakresu rehabilitacji, przygotowania motorycznego i treningu funkcjonalnego zdobywał u specjalistów z Bayernu Monachium, Evertonu, Niemieckiej Federacji Piłki Nożnej.

W latach 2007 – 2009 fizjoterapeuta I-ligowego zespołu piłki nożnej „Warta Poznań”. W sezonie 2012/2013 pełniąc rolę Trenera Odnowy Biologicznej wraz z I-ligowym zespołem koszykówki kobiet King Wilki Morskie wywalczył awans do ekstraklasy.

W okresie przygotowawczym przed Halowymi Mistrzostwami Europy w Göteborgu fizjoterapeuta Kadry skoku o tyczce w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Spale.

Współpracuje z czołowymi sportowcami w kraju i za granicą.

PROGRAM
SZKOLENIA:

Ramy dynamicznego treningu M&S
Planowanie rozgrzewki w ujęciu funkcjonalnym
Budowanie mobilności na stabilności
Szczegółowa analiza proponowanych ćwiczeń
Progresy w kształtowaniu M&S
Kreatywne treningi bez sprzętu
Wspólny Dynamic Mobility & Stability Trainning


ZAPISY:

Zapraszamy do zapisania się na szkolenie! Zapisz się!